Finanční úvěr znamená pestrou nabídku pro různé situace

Finanční úvěr

Pokud potřebujete malou finanční injekci, nebankovní poskytovatelé přinášejí řadu různých variant.

Bezpečně, rychle a bez ručitele, přesně tak vypadá moderní nebankovní půjčka, kterou si můžete sjednat naprosto na cokoliv. Pokud tedy zaklepou na dveře vašeho bytu nečekané výdaje, nemusíte si dělat starosti s tím, jak je co nejdříve uhradit, když je termín výplaty ještě daleko. Malý úvěr se stane vhodnou pomocí, která je naprosto diskrétní a pojí se s ní také minimum administrativních záležitostí. Vyberte si částku a lhůtu splatnosti, možností je zde opravdu dost! Potřebujete dva tisíce korun na týden? Osm tisícovek na tři týdny? Samozřejmě, to jsou jen dva z mnoha scénářů, které si můžete svobodně vybrat.

Začíná se už na pouhé tisícikoruně

Nemusíte nikam spěchat, protože dnes už se finanční úvěr snadno obejde bez návštěv poboček a jednání s makléřem. Jistě, doba je úplně jiná a většina věcí se v našich životech odehrává v online prostoru, že? Potenciálu internetu si už řadu let všímají i nebankovní poskytovatelé krátkodobých půjček. Čas uspořený při vyřizování takové záležitosti je pak možné věnovat rodině nebo koníčkům, nikdo dnes nechce čekat celé odpoledne na to, než si na něj makléř udělá čas. Vyberte si částku i splátkový kalendář podle konkrétní situace. Jak by řekl klasik, pokud jde o krátkodobý úvěr, důvodů může být tisíc a každá domácnost bude mít ten svůj. Jaké možnosti se tedy nabízejí?

  • Tisíc korun je nejnižší částka. Je to číslo, které uvidíte u většiny moderních poskytovatelů.

  • Třicet tisíc korun je maximem. Jak je vidět, mantinely jsou nastavené skutečně velkoryse.

  • 7, 14, 21 a 28 kalendářních dnů, jinak řečeno 1 až 4 týdny, takový je dnes kalendář splátek.

Neúčelový charakter je velkou výhodou

A důvod, kvůli kterému si půjčujete? Ten samozřejmě nemusíte nikomu sdělovat. Nikdo po vás nebude chtít, abyste jej uvedli do žádosti, je to totiž jen vaše osobní rozhodnutí. Online úvěr je připraven pomoci bez zbytečných otázek, nabídne totiž řešení přesně na míru pro každého ze zájemců. Bez dokladu o příjmu a ověření totožnosti to samozřejmě nepůjde, ale to jsou podmínky, které jsou stanovené aktuální legislativou. Vlastní příjem je nutností, v opačném případě si touto formou nikdo peníze nepůjčí. Je totiž zapotřebí, aby zájemce formálně potvrdil, že mu splátkový kalendář nebude činit starosti. Pravidelným příjmem se nemusí vždy rozumět jen zaměstnání, uznatelná je například také penze a půjčit si pochopitelně mohou i OSVČ. Ti ovšem budou muset přidat k žádosti ještě daňové přiznání za poslední období.

Podmínky na žadatele jsou jen formální

Plnoletost, doklad o příjmech, ověření totožnosti a bankovního konta. Jistě, pokud jde o dnešní nebankovní úvěr, spojuje se s ním jen minimum podmínek. Většina z nich je totiž dána zákony, poskytovatelé těchto půjček ctí soukromí svých klientů a neptají se na nic, co by nebylo opravdu důležité. Mezi podmínky nepatří telefonický rozhovor, osobní jednání nebo poplatky, které by musely být uhrazené dopředu. Nutný není ani ručitel, jenž by znamenal v mnoha případech jen velmi zbytečné zdržení. A cílem dnešního trhu je jednoduchost, která s sebou přináší pohodlí pro všechny klienty.

Půjčka vyžaduje velmi důkladnou rozvahu

Jde o zodpovědný krok, který je nutné předem zvážit. Jistě, půjčka není záležitostí, jíž bychom mohli vyřešit bezstarostně a za pouhý okamžik. Je to závazek, protože každý úvěr se musí jednou splatit a zájemce si musí být naprosto jistý svou situací. Pokud v těchto věcech nemáte jasno nebo váháte nad splátkovým kalendářem, možná nebude půjčka dobrým krokem. Měla by totiž hlavně pomáhat, a ne se stát zbytečnou přítěží navíc.

Publikováno: 09. 01. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Lucie Soukupová