Pojištění odpovědnosti je v moderní době oblíbeným produktem

Ještě před několika málo lety šlo o naprostou novinku, nad kterou se každý hned pozastavil. Dnes už jde o běžnou realitu všedních dnů. Pojistná ochrana má v moderním světě mnoho podob, existuje cestovní, úrazové nebo také životní pojištění. Široká rodina pojistek může zahrnovat také vše, co je spojeno s pracovním procesem.

Stačí si vybrat vhodný produkt, jenž bude odpovídat vašemu zařazení do koloběhu firmy, kde jste zaměstnáni. Dlouhou dobu se nemusí stát vůbec nic, ale pak přijde chvíle, kdy se pojistka opravdu hodí. A pro klid duše pro večerní usínání je zcela nepostradatelná.

Velký rozsah pojistné ochrany je výhodou

A co všechno podobný produkt zahrnuje? Pojištění na blbost pro zaměstnance kryje nejen běžné příhody, které se mohou stát na pracovišti téměř denně, ale i poměrně neobvyklé věci, na něž se vyplatí být připraven. Existuje několik různých variant. První z nich je Standard, kde se nebude blíže zjišťovat nic o pracovní náplni pojištěnce. K dispozici je rovněž tarif určený zaměstnancům, kteří disponují služebním vozem.


Velkou výhodou je, že pojistka neplatí jen pro české území, ale bude vás chránit na všech kontinentech. Pokud vás pracovní povinnosti zavedou do ciziny, jste tedy pod plnou ochranou. Připravena je také nabídka, která je určená pro celý kolektiv v zaměstnání, neboť nic nebrání sjednání tzv. hromadné smlouvy.

Jaká je řeč čísel?

Nejvyšší možná pojistná částka je nastavena na 500 tisíc korun, pokud to je sjednáno v příslušné smlouvě, spoluúčast je s limitem do pěti tisícovek. A jak je pojistné krytí omezeno? Samozřejmě jsou zde výluky, jako je například škoda způsobená úmyslně nebo pod vlivem alkoholu.

Publikováno: 19. 12. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Aneta Hrubá