3 hlavní výhody zemních vrutů + TIP, jak je používat

Patříte mezi zkušené kutily nebo začátečníky? V každém případě se vám může hodit pár informací navíc. Možná jste prozatím neslyšeli o zemních vrutech, jak fungují a jak s nimi manipulovat. Ušetří vám totiž hromadu času, ale i starostí s betonováním.

Zapomeňte na ověřenou klasiku a položte základy dřevostavby prostřednictvím zemních vrutů

Především v posledních letech se tento druh zemní kotvy pyšní velké popularitě a není se čemu divit. V tomto článku jsme si pro vás připravili hned několik výhod, které zemní vruty nabízí, ale také jak je správně nainstalovat. Budou se vám hodit bez ohledu na to, zda se chystáte ukotvit k zemi zahradní domek, anebo postavit dřevostabu.

Se zemními vruty ukotvíte dřevostavbu snadno a rychle

Pokud se chcete vyhnout pracnému a časově náročnému betonování, jsou právě zemní vruty skvělý způsob, jak to udělat. V případě zemních vrutů nemusíte brzdit práci na stavbě čekáním než beton ztvrdne, ale jednoduše můžete vruty zavrtat kdykoliv potřebujete a navíc to stihnete do pár minut.

Demontáž stavby nikdy nebyla jednodušší

Nevyhovuje vám umístění zahradního domku či jiné stavby? Již nemusíte pracně rozbíjet kusy betonu, abyste dřevostavbu přemístili na jiné vhodné místo. Díky zemním vrutům totiž stačí, když je vyšroubujete ze země a aplikujete jinde. Vruty navíc mají dlouhou životnost, protože jsou žárově pozinkovány, tudíž se nemusíte bát je použít i vícekrát.

Ekologická stavební technologie

Zemní vruty neobsahují žádné anorganické ani jiné nebezpečné látky, které by mohly uškodit životnímu prostředí.

Jak správně zavrtat zemní vrut do země?

  1. Obstarejte si dlouhou tyč nebo roxor
  2. Zastrčte roxor do vrutu
  3. Otáčejte s ním ve směru hodinových ručiček dokud nebude vrut až po okraj v zemi.

Publikováno: 22. 03. 2022

Kategorie: Nezařazené

Autor: Lucie Soukupová