Naučte se pracovat se svým týmem

Chcete se ve svém týmu co nejlépe prosadit? Klíčem k úspěchu je i ovládání měkkých dovedností, obecně známých jako soft skills.

Tyto dovednosti jsou nezbytné pro efektivní komunikaci a dosažení cílů, ať už v profesním nebo osobním životě. Zahrnují schopnost osobního koučinku, efektivního časového řízení, týmové spolupráce, umění jednat s lidmi, motivovaní ostatních, či metody řízení stresu.

Ať již své manažerské místo máte, aspirujete na něj, nebo o nové pozici teprve sníte, tak bez soft skills se v další kariéře určitě neobejdete. Váš tým od vás očekává a bude očekávat schopnost se strategicky rozhodovat, správně řídit čas, řešit konflikty a efektivně komunikovat s různými úrovněmi v organizaci. Také se budete muset vyrovnávat se stresovými situacemi a umět udržovat emocionální stabilitu.

Pokud jste se s takovou potřebou dosud nesetkali, tak nezoufejte. Rozvoj měkkých dovedností se dá velmi dobře naučit. Dobrou volbou postgraduálního studia je především specializovaný program Master of Business Administration (MBA). Toto studium je zaměřeno na manažery a praktickou formou poskytuje užitečné dovednosti téměř ze všech oblastí, se kterými můžete ve své profesi setkat. Získání titulu MBA vám navíc zvyšuje kvalifikaci a hodnotu na trhu práce.

MBA programy nabízejí široké spektrum oborů, které lze studovat, včetně managementu soft skills, leadershipu, finančního, či strategického managementu, nebo specializovanějších oborů jako Real Estate, či management ve zdravotnictví.

Jednou z předních institucí, která se u nás na MBA zaměřuje, je Cambridge Business School, která se může pyšnit i prestižní britskou akreditací ASIC. Tato škola nabízí svůj studijní program Management soft skills úspěšně již řadu let v kombinované formě. Jelikož se doba vyvíjí a volný čas je pro většinu z nás stále cennější komoditou, tak se na Cambridge Business School rozhodli vyjít zájemcům vstříc a od letošního roku nabízí tento program i v komplexní online formě. Při obou typech výuky je samozřejmostí přímá komunikace s lektory a plně funkční e-learningový systém s elektronickou knihovnou plnou potřebných materiálů ke studiu. Obě formy studia jsou naprosto plnohodnotné a každý si může dle svých preferencí zvolit formu, která mu více vyhovuje.

Další informace o programu soft skills a manažerském vzdělávání najdete na stránkách cambschool.cz. Výuka začíná 3x do roka a za kvalitu mluví již stovky spokojených absolventů.

Publikováno: 30. 06. 2023 / Aktualizováno: 13. 03. 2024

Kategorie: Podnikání

Autor: Lucie Soukupová