Proč se učit šít?

Umět šít bylo dříve nutností, dnes je to spíše kreativní koníček. Umožňuje nám nosit oblečení přesně podle svých představ, které nám navíc dokonale padne.

Podle svých představ

Kolikrát už se vám stalo, že jste sháněli tričko nebo třeba kalhoty a i po návštěvě několika různých obchodů jste stále nenašli nic, co by se vám líbilo? A pokud už se něco alespoň trochu vaší představě přiblížilo, samozřejmě neměli vaši velikost. Šicí stroje dovedou tento problém vyřešit, a to nejen pro úpravu rozměrů tak, aby vám oblečení skvěle padlo. Když umíte šít, můžete si ono vysněné tričko vyrobit sama přesně tak, jak chcete. Navíc se vám otevírá obrovské množství možností, jak už staršímu oblečení dát nov nádech, opravit ho nebo upravit a opět ho nosit jako (skoro) nový kousek v šatníku. Nemusíte hledat složité návody, jak se naučit šít, důležité je především nadšení, odhodlání a samozřejmě i pořádná dávka trpělivosti.

Od jednoduchých ke složitým

Ruční práce a především originalita jsou dnes velmi žádané a blýsknout se v jedinečném oblečení je v případě, že umíte šít, celkem snadné. Střihů a návodů na různé kousky je na internetu plno a v různých skupinách na sociálních sítích vám i rádi pomohou a poradí. Možná ještě nosíte ve vzpomínkách obkreslování střihů z Burdy a dalších časopisů, které si naše maminky a babičky mezi sebou půjčovaly. Dnes je to samozřejmě mnohem jednodušší, stačí párkrát kliknout a máme všechny potřebné informace k dispozici. Než se pustíte do složitých střihů a úprav, začněte od jednoduchých věcí. Ideální jsou odlišné materiály a rovné švy, na kterých si můžete vyzkoušet různé typy šicích jehel i se zlepšit v ovládání šicího stroje. Když si budete jisti základy, můžete začít zkoušet další a další typy střihů a oblečení. Tomu, když vyjdete ven ve vlastnoručně ušitém tričku, se nic nevyrovná. Máte nejen jistotu, že nikdo jiný to samé mít nebude, ale také víte, že každý steh má svůj příběh.

Publikováno: 14. 03. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Lucie Soukupová