5 důvodů, proč si založit web na WordPressu

Není žádným tajemstvím, že vytvořit webovou stránku stojí nemalé finance, tedy pokud zrovna vy nejste ten šťastlivec, který tuto činnost vykonává. Přemýšleli jste, že byste chtěli vlastní webovou stránku, ale bez zbytečných výdajů? Máte k dispozici opravdu spoustu možností, kde položit základy svého prvního webu. Zároveň si stránku můžete i sami upravovat či pozměnit podle přehledných editorů, které nabízí platforma WordPress. V následujících řádcích jsme si pro vás připravili hned několik důvodů, proč právě platforma WordPress může být pro váš první web to pravé ořechové.

Založte si web snadno a jednoduše

K založení prvního webu na WordPress ani nepotřebujete žádné programátorské znalosti, se vším si hravě poradíte díky přehledných editorů. Redakční systém WordPress představuje snadnou a rychlou cestu k vysněné webovce. Nemusíte si dělat starosti ani s cenovkou, protože WordPress jako takový je zcela zdarma a nic za jeho služby neplatíte. Jen v případě, že chcete některé placené druhy šablon, pluginů či snippetů zaplatíte pouze malý poplatek.

Co se týče rozšíření, za pozornost stojí například WooCommerce pluginy, které přináší nové možnosti e-shopu postaveném na WordPressu.

Dobrou volbou jsou pluginy od vývojářů z Toret.cz. Mezi nejoblíbenější patří WooCommerce Zásilkovna umožňující zaačlenění populární způsob dopravy přes síť české kurýrní služby.

V Portfoliu Toretu najdete také pluginy jako WooCommerce Comgate, iDoklad, GoPay či Fakturoid.

V komunitě je síla

S klidem na duší vám můžeme říct, že WordPress má daleko větší komunitu než jeho konkurenti, jako jsou Joomla či Drupal. Neustálý vývoj tohoto redakčního systému probíhá za pomocí schopných vývojářů, jejímž účelem je poskytnout uživatelům nové možnosti a vytvořit ideální prostředí. Na vývoji a upgradu platformy se podílí, jak WordPress programátoři, tak i široká komunita.

Aktuálnost

Platforma WordPress má opravdu robustní komunitní základnu a skvělou podporu vývojářů, právě díky tomu vám neunikne žádná novinka. Jakmile se na internetu objeví nějaké nové vylepšení či možnosti, co se týče webového designu, za chvíli je naleznete i na WordPress.  

Publikováno: 09. 06. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: Lucie Soukupová