Copywriting aneb Kde sehnat kvalitní texty na web?

Obsah je král. Že jste to již někde slyšeli? Památnou větu napsal roce 1996 Bill Gates a v podstatě nebyl daleko od pravdy. Obsah je skutečně velmi důležitý, a to nejen v souvislosti s přesvědčováním zákazníka, který zavítal na web, ale také v souvislosti umístěním webu v organickém vyhledávání. Zapracujete-li kvalitním obsahu, je velmi pravděpodobné, že vaše zisky výrazně stoupnou. Ale kde texty náš web vzít? Služba, kterou hledáte, se jmenuje copywriting.

Kdo je copywriter?

Copywriter je člověk, který píše. Píše PR články na webové stránky a dělá to tak, aby přesvědčil vyhledávače a následně i uživatele. Problém je v tom, že copywriterem se v dnešní době nazývá každý druhý pisálek textů. Pod záštitou copywritingu proto narazíte na psaní různých kvalit. Nutno podotknout, že některé texty se nehodí ani pro vyhledávače, natož jako prodejní. Musíte proto odlišit zrno od plev, jinak se v internetové džungli příliš daleko nedostanete.

Freelancer, nebo agentura?

Otázkou je, zda se poohlédnout po copywriterovi jednotlivci neboli freelancerovi, nebo svěřit psaní textů agentuře. Obojí má svá pro i proti, ale ani 1 stranu nelze označit za správnou volbu. Kvalitní texty může dodat freelancer i agentura - a platí to i naopak. Rozhodující jsou reference - právě na ty byste se při hledání textaře měli zaměřit.

Ušetřete si čas a zadejte poptávku profesionálům

Chcete-li mít jistotu, že zadání textu na web svěříte profesionálům, kteří svou práci odvedou svědomitě a včas, poohlédněte se po nich na platformě PRYARD.com. Propojuje inzerenty, tvůrce obsahu, blogery, influencery a další odborníky, a to nejen ty české, ale i zahraniční. Díky sofistikovanému systému hodnocení budete okamžitě vědět, s kým máte tu čest. A když už budete na PR Yardu, budou se vám hodit také kontakty na publishery. Ať už se svůj projekt rozhodnete propagovat na sociálních sítích, nebo se prosadit ve vyhledávání (SEO), přijdete si na své.

Publikováno: 16. 09. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: Lucie Soukupová